Surpriză mare pe Arena Națională: FOTBAL: DINAMO – FC BOTOȘANI 0-1. Golul a fost marcat de Golofca în minutul ’69

Surpriză mare pe Arena Națională! Formaţia FC Dinamo a fost învinsă duminică, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a doua a Ligii I.

În minutul 45, Nemec şi Hanca au ratat ocazia de a marca, cei doi având câte o bară.

0-1: Golofca primeşte o minge în careu pe partea stângă, driblează un dinamovist şi înscrie de la aproximativ 13 metri la colţul lung.

În minutul 82, Golofca ratează o ocazie importantă, trimiţând mingea în bară.

Dinamo: Penedo – Romera, Nedelcearu, Maric, Filip – Mahlangu (Busuladzici ’72), Nascimento (Anton ’67) – Hanca (Costache ’85), Rivaldinho, Salomao – Nemec. Antrenor: Cosmin Contra

FC Botoşani: Cobrea – Unguruşan, Miron, Burcă, Muşat – Bordeianu (Tincu ’54), Cucu – L. Buş (Serediuc ’58), Moruţan, Golofca (Kuku ’85) – Popa. Antrenor: Costel Enache

Cartonaşe galbene: Hanca ’64, Filip ’80, Costache ’90+2 / Cobrea ’88, Moruţan ’90+2

Arbitri: Istvan Kovacs – Ovidiu Artene, Vladimir Urzică – Andrei Antonie

Observatori: Cornel Sorescu, Mircea Călin