Fotbal Liga I -Etapa a 13-a: FC Botoșani – ASA Târgu Mureș 1-1

Tehnicianul Botoșaniului Cristi Pustai a debutat pe banca roș-alb-albastră cu un egal în fața vicecampioanei de sezonul trecut, ASA Târgu Mureș, scor 1-1. Oaspeții au deschis scorul în minutul 23 prin Gonzalez care a marcat cu capul în urma unui corner executat de Brandan, iar botoșănenii au egalat în repriza a doua în minutul 73 când Attila Hadnagy egalează din interiorul careului după o acțiune personală și readuce bucuria pe stadionul Municipal.

Cristi Pustai a folosit următorii jucători:

FC Botoşani: Iliev – Patache (Popovici ’87), Miron, Plămadă, Acsinte – Batin (Brata ’83), Vaşvari, Bordeianu, Fulop (Martinus ’69) – D. Roman, Hadnagy.

Antrenor: Cristian Pustai.

ASA Târgu Mureş: Viciu – Velayos, Ivan Gonzalez, Bejan, Balici – G. Mureşan, Brandan – Louis Pedro (Axente ’83), Dedov (Hanca ’77), Romario – Manolov.

Antrenor: Cristiano Bergodi.

FC Botoșani termină turul campionatului cu o singură victorie acumulând 9 puncte și clasându-se pe locul 12 din 14 echipe. In primul meci din returul campionatului FC Botoșani va întâlni pe CSU Craiova, pe teren propriu, în data de 16 octombrie, de la ora 20:30.