FC Botoșani continuă forma bună învingând cu 4-0 Poli Iași

FC Botoşani a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (0-0), echipa Poli Iaşi, într-un meci din etapa a doua a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Keyta ’68, Dugandzic ’83, ‘88 şi Ofosu ’84.

În minutul 54, de la oaspeţi a fost eliminat De Iriondo, iar în minutul 73 a primit cartonaş roşu şi Rodriguez, de la gazde, potrivit News.ro.

Au evoluat echipele:

FC Botoşani: Pap – Haruţ, Chindriş, Şeroni, Holzmann (Ţigănaşu ’74)– Florescu (Askovski ’66), Jonathan Rodriguez – Roman (Keyta ’46), Cîmpanu (Babunski ’41), Ofosu – Dugandzic. Antrenor: Marius Croitoru

Poli Iaşi: Axinte – Rodny Lopes, Mihalache, Ciobanu (F. Cristea ‘85), Onea – Vanzo (Ntonalnto ’56), De Iriondo, Passaglia – Soares, A. Cristea (Zaharia ‘85), Popadiuc. Antrenor: Daniel Pancu